W piękny piątkowy wieczór, 6 maja, odbył się w naszym muzeum niezwykły wernisaż, na którym pan Apoloniusz Fic zaprezentował część swej wspaniałej kolekcji zabytków z okresu secesji.

Wernisaż otworzył nowo mianowany dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej, pan Damian Małecki, a o okresie secesyjnym w sztuce kilka słów opowiedział kurator wystawy pan Przemysław Wojciech. Natomiast po wystawie oprowadził naszych gości sam pan Apoloniusz, który w ciekawy sposób przedstawił historię zgromadzonych przez siebie dzieł sztuki i ciekawostek z nimi związanych. Po co wstążki na bieliźnie czy obrotowy korek w damskim bucie? Tych i wielu innych rzeczy związanych z naszą wystawą dowiedzą się państwo odwiedzając tę niespotykana wystawę.

Piątkowy wernisaż przyciągnął wiele znamienitych osób, frekwencja dopisała za co bardzo wszystkim obecnym dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy pani Hannie Knaflewskiej – Walkowiak przewodniczącej  Rady Miasta Wschowa oraz przedstawicielom rady muzeum pani Barbarze Ratajewskiej, Jolancie Pawłowskiej i panu Markowi Wróblowi.

Niespotykane nigdzie indziej w Polsce eksponaty można podziwiać na wystawie czasowej w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu zamkowym 2 do 15 września 2022. Najserdeczniej zapraszamy!

Dziękujemy również portalowi zw.pl za udokumentowanie tego wydarzenia.