Rekordowa liczba wyświetleń!

Przygotowując nasz wpis na temat wschowskiej kapsuły czasu, zamieszczony pod koniec września na profilu FB Muzeum Ziemi Wschowskiej, nie przypuszczaliśmy, że osiągnie on międzynarodowy rozgłos, docierając także za ocean. Ponad 56 tysięcy odbiorców i ponad setka udostępnień.

Cieszymy się, że informacje, którymi postanowiliśmy podzielić się ze światem przyniosły taką popularność naszej Wschowie, o czym świadczą liczne powielenia w artykułach najpopularniejszych mediów w kraju. Już kilka dni po udostępnieniu przez nas tłumaczenia listu oraz zdjęć zawartości kapsuły, rozdzwoniły się telefony do muzeum oraz spłynęło wiele wiadomości z prośbą o powielenie informacji z naszego wpisu. Skontaktowali się z nami także dziennikarze z Nowego Jorku, co wywołało nie małe zaskoczenie.

Bez wątpienia tego typu odkrycia doskonale pomagają w promocji Miasta i regionu w skali nie tylko Polski, ale również świata. Dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań aby zawartość odkrytej kapsuły czasu nie opuściła Wschowy, a w niedalekiej przyszłości znalazła się na ekspozycji stałej Muzeum Ziemi Wschowskiej, gdzie każdy będzie mógł ją zobaczyć na własne oczy. Myślimy, że skłoni ona wiele osób do odwiedzenia Wschowy a mieszkańców do wizyty w murach Muzeum.

Linki do stron: