W najbliższy piątek 12 lipca o godz. 17.00 w siedzibie przy placu Zamkowym 2 odbędzie się wernisaż wystawy czasowej „Wschowa na dawnych kartach pocztowych i rysunkach architektonicznych”.

To już czwarta wystawa czasowa przygotowana przez Muzeum Ziemi Wschowskiej w tym roku. Na ekspozycji stworzonej ze zbiorów MZW, zostaną zaprezentowane archiwalne pocztówki oraz projekty architektoniczne ukazujące zabudowę dawnej Wschowy. Budynki użyteczności publicznej, prywatne kamienice, wille a także liczne świątynie i gmachy przemysłowe. Na wystawie zobaczycie zarówno obiekty będące doskonale znane każdemu spacerującemu po dzisiejszym mieście, jak również te po których nie ma już żadnych śladów poza dokumentacją ikonograficzną.

Większość z udostępnionych eksponatów, zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy szerszej publiczności.

Ponadto wernisaż wystawy czasowej to także doskonała okazja aby zwiedzić nową wystawę stałą.

Serdecznie zapraszamy!