Od 5 lipca 2024 r. siedziba Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Zamkowym 2 jest już dostępna dla zwiedzających.
W związku z trwającym rokiem jubileuszowym Setnej Rocznicy muzealnictwa we Wschowie przygotowaliśmy kolejną wystawę stałą: ,,Salon mieszczański we Wschowie”. Nowa ekspozycja prezentuje kolekcję malarstwa, mebli oraz drobnych elementów wyposażenia, które pochodzą ze zbiorów naszego Muzeum. Sala mieszcząca się w jednej z najpiękniejszych wschowskich kamieniczek, została zaaranżowana w taki sposób, aby przybliżyć zwiedzającym wygląd reprezentacyjnego saloniku dawnych mieszkańców Wschowy z przełomu XIX/XX w.
Ponadto, już można również oglądać nową odsłonę pozostałych wystaw stałych, które znajdują się na piętrze. Pierwsza z nich stanowi uzupełnienie prezentowanej do tej pory galerii prac Eugeniusza Geta Stankiewicza. Wystawa ta ukazuje dojrzały okres twórczości artysty. Druga „Sztuka funeralna” przeniesiona została do większej sali wystawowej. Została ona uzupełniona o castrum doloris dedykowane Hieronimowi Radomickiemu- zasłużonemu staroście wschowskiemu. W pomieszczeniu prezentowana jest także rekonstrukcja trumny żony Hieronima- Zofii z Ujejskich Radomickiej.