Tegoroczną edycję „Lata w muzeum” rozpoczniemy od, adresowanej przede wszystkim do dorosłych słuchaczy, prelekcji Bartosza Tietza – mediewisty i kierownika Działu Merytorycznego MZW, pt. „Na marginesie poszukiwań znaczenia nazwy Wschowa. Najdawniejsze osady, miejsca i mieszkańcy ziemi wschowskiej w świetle źródeł dyplomatycznych”, która odbędzie się 21 sierpnia o godz. 17.00 w siedzibie MZW przy Placu Farnym 3.

Drugiego dnia natomiast zapraszamy młodszych uczestników, którzy wraz z nami przeniosą się w czasie do XIX-wiecznej Wschowy. Oprócz gier historycznych i  kreatywnych warsztatów wzbogacających zdolności manualne dzieci, odbędzie się zwiedzanie muzealnych wystaw w obu siedzibach. Podczas spaceru z przewodnikiem, nasi mali goście zobaczą nowa wystawę czasową z pocztówkami i rysunkami ukazującymi dawną Wschowę. Odwiedzą także salonik prezentujący,  jak mieszkali dawniej bogaci mieszkańcy naszego miasta.

Równocześnie informujemy, że liczba miejsc na warsztaty dla dzieci (22 sierpnia) jest ograniczona. Osoby zainteresowane są proszone o zgłaszanie chęci uczestnictwa bezpośrednio w recepcji muzeum przy Placu Farnym 3 lub telefonicznie pod numerem 65 540 16 40.

Zajęcia będą trwać w godzinach od 11:00 do 14:00. Koszt udziału wynosi 5 zł, który można opłacić w dniu zajęć. Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych. Początek w siedzibie przy Placu Farnym 3.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 65 540 16 40 wew. 20 lub zapoznając się z dostępnymi plakatami.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół MZW