26 września o godz. 17.00 odbyło się w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa otwarcie wystawy pt. „Kresy – chleb nasz powszedni”. Uroczystość urozmaiciły poczęstunek oraz występ kapeli katolickiego stowarzyszenia Civitas Cristiana: ” I to jest właśnie to”. Na ekspozycji muzealnej znajdują się zdjęcia i pamiątki ukazujące życie codzienne mieszkańców powiatu wschowskiego pochodzących z Kresów Wschodnich II Rzeczpospolitej. Ponadto zaprezentowano sprzęty i urządzenia przywiezione przez ludność z kresów wschodnich, służące do obróbki zboża od siewu do wypieku chleba. W czasie trwania wystawy odbywać się będą prelekcje i lekcje muzealne poświęcone tematyce życia na kresach i repatriacji oraz historii i symbolice chleba.

Wystawa jest eksponowana w kamieniczkach przy pl. Zamkowym 2 i potrwa do końca roku. Zapraszamy!!