W miniony piątek, tj. 06.06.2014 r., mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Muzeum przedstawicieli Archiwum Państwowego w Lesznie, w osobach: Pani dyrektor AP w Lesznie Elżbieta Olender, historyk Barbara Ratajewska oraz Aleksandra Stachowska i Barbara Tomczyk.
Część związana z prelekcjami naszych gości odbyła się w gmachu Muzeum przy Pl. Farnym 3. Dodatkowo funkcjonował tam, w godzinach 11.00-16.30, specjalnie przygotowany punkt informacyjny, w którym pracownicy archiwum odpowiadali na indywidualne pytania zainteresowanych, pomagali w odnajdywaniu „korzeni rodzinnych” a także w znalezieniu informacji na temat miejsc przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej po zlikwidowanych zakładach pracy.
O godzinie 17.00 uroczystość kontynuowano w drugiej siedzibie Muzeum przy Pl. Zamkowym 2, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Wybory 1989 w zasobie Archiwum Państwowego w Lesznie”. Wystawę można zwiedzać do 15.06.2014 r.
Muzeum Ziemi Wschowskiej i Archiwum Państwowe w Lesznie przygotowały z okazji „Dnia Archiwum” loterię, w której do wygrania były cenne publikacje Archiwum. Nadto rozstrzygnięto konkurs „Historia mojej rodziny – moje korzenie”, w którym nagrodami, obok publikacji Archiwum, były również pamiątki z Muzeum.