W niedzielę, 17 maja, odbyło się przedostanie spotkanie w ramach cyklu Niedzielne Królewskie Zabawy w Muzeum. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wyjątkowym polskim miastem była Wschowa w czasach panowania Augusta II Mocnego i jego syna Augusta III z dynastii Saskiej: gdzie mieszkali królowie w czasie wizyt, kogo zapraszali do Wschowy i jak tańczono menueta.

Ponieważ ostatnie, podsumowujące spotkanie, 21 czerwca, będzie miało inną formułę niż dotychczasowe (ale to niespodzianka), na zakończenie majowych niedzielnych zabaw dzieci z pomocą opiekunów wykonały podstawowe insygnia władzy królewskiej. W czasie warsztatów pobawiły się też dydaktycznymi pomocami przygotowanymi przez Muzeum Ziemi Wschowskiej z okazji tegorocznej Nocy Muzeów, między innymi związanym z tematem grawerem ukazującym talar Augusta II. Pożegnaliśmy się wspólnym tańcem.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom i naszym zaangażowanym Wolontariuszkom!