Dzień dobry,
Po raz szósty w Lesznie i we Wschowie jest organizowana ogólnopolska zbiórka Rodacy Bohaterom. Tradycyjnie już tego zadania podjęli się kibice Unii Leszno oraz wschowska młodzież. Akcja polega na zbiórce długoterminowych artykułów spożywczych, z których utworzone zostaną paczki bożonarodzeniowe dla polskich Kombatantów na Kresach Wschodnich i ich rodzin. Zbiórka jest zainicjowana i prowadzona w całej Polsce przez Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, które posiada wszystkie niezbędne pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej – zbiórka jest zgłoszona w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji pod numerem 2015/3962/OR, a jej organizatorem jest Stowarzyszenie Odra Niemen, ul. Kościuszki 35F, 50-011 Wrocław.
Przez 5 poprzednich edycji zebraliśmy ponad 3 tony długoterminowej żywności, która trafiła do magazynu we Wrocławiu, skąd po przepakowaniu do busów pojechała w różne zakątki Kresów.
Zbieramy żywność długoterminową, tj. cukier, konserwy mięsne oraz rybne, ryż, kaszę, herbatę, kawę, kakao, słodycze, makaron, warzywa i owoce w puszce, olej oraz kartki z życzeniami dla Kresowian.
Do akcji w Lesznie włączyła się Figa z Makiem z ul. Wolności, a we Wschowie Centrum Kultury i Rekreacji oraz Muzeum Ziemi Wschowskiej i w tych miejscach można zostawiać dary. W swoich działaniach mamy poparcie wschowskiego Komitetu Pamięci Polaków Przybyłych z Kresów Wschodnich oraz Stowarzyszenia Huta Pieniacka.

Po cichu liczymy, że w tym roku uda się poprawić zeszłoroczny wynik i zbierzemy ponad tonę żywności. Załączamy film z dostarczania paczek na Kresy :