Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie mają zaszczyt zaprosić Państwa na otwarcie wystawy czasowej „Uzbrojenie w Miniaturze Wschowskich Modelarzy”, które odbędzie się dnia 9 listopada 2022 o godzinie 16:00 w siedzibie muzeum przy Placu Zamkowym 2.  O modelarstwie opowie pan Michał Piątek wieloletni członek wschowskiego klubu modelarskiego.
Sekcja wschowskich modelarzy „Piorun” istnieje od wielu już lat. Na przestrzeni czasu swojej działalności, członkowie tej grupy pasjonatów, wiele razy odnieśli sukces w Polsce jak również poza granicami.  Oprócz mistrzostw Polski zdobywali i ciągle zdobywają najwyższe laury na mistrzostwach Europy i świata oraz innych konkursach międzynarodowych. W sekcji „Piorun” są nawet reprezentanci Polski. Nie ma co się zresztą temu dziwić, ponieważ wschowscy modelarze z każdych zawodów na jakie pojadą przywożą „worki” medali i to często te z najcenniejszego kruszcu. Ostatnie sukcesy to: dwa srebrne i dwa złote medale na mistrzostwach świata w Chorwacji w 2021 roku; jeden srebrny, trzy brązowe i dwa złote medale na międzynarodowym konkursie w Ścinawce Średniej w 2021 roku. W tym roku to na przykład 5 złotych medali w 14. Inowrocławskim Konkursie Modelarskim. Oczywiście to nie wszystkie sukcesy wschowskiej sekcji. Aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć na własne oczy mistrzowskie modele zapraszamy na wystawę: „Uzbrojenie w Miniaturze Wschowskich Modelarzy”, na której zaprezentujemy Państwu zwycięskie modele i nie tylko. O modelarstwie i o tym czego taka pasja wymaga oraz czego uczy opowie wielokrotnie nagradzany pasjonat modeli pan Michał Piątek zdobywca między innymi 1 miejsca w 2021 roku w koszalińskim konkursie za model plastikowy okrętu „Piotr Wielki”. Zapraszamy do zwiedzania.