Dobiegł końca ostatni, trzeci dzień zajęć z cyklu „Lato w muzeum”

W tym roku odbyliśmy z naszymi małymi gośćmi podróż w czasie cofając się o 100 lat w przeszłość.

W trakcie trwania zajęć nasi młodzi uczestnicy mogli zobaczyć to jak 100 lat temu wyglądała Wschowa oraz takie państwa jak USA, Francja czy Japonia. Z okazji obchodów setnej rocznicy muzealnictwa we Wschowie przygotowaliśmy prezentację poświęconą wystawom, które w trakcie działalności muzeum cieszyły się największą popularnością, ale nasza podróż w czasie nie ograniczała się wyłącznie do czasów sprzed 100 lat, ponieważ zaprezentowaliśmy także jak wyglądało życie towarzyskie w czasach PRL, oprowadzając dzieci po wystawie czasowej.

Warsztaty urozmaicały rożne zadania kreatywne, które wymagały wykazania się pomysłowością oraz umiejętnościami manualnymi. Między innymi dekorowanie zabytków, które znajdowały się w katalogu edukacyjnym, projektowanie zaproszeń na setną rocznicę muzealnictwa we Wschowie, a ozdobienie papierowego tortu przyniosło najwięcej rozrywki. Ostatniego dnia mali goście mogli podzielić się swoimi ulubionymi bajkami oraz grami, które zostały porównane z animacjami, które zabawiały najmłodszych w czasach PRL.