Z przyjemnością zapraszamy naszych najmłodszych gości na tegoroczne „Lato w muzeum”. W tym roku, ten wyjątkowy cykl warsztatów i wykładów, przeniesie uczestników 100 lat wstecz, ponieważ będziemy obchodzili setną rocznicę muzealnictwa we Wschowie.
Letnia urodzinowa przygoda rozpocznie się 9 sierpnia w siedzibie MZW przy placu Farnym 3.
W pierwszym dniu zapraszamy na lekcję muzealną i warsztaty wzbogacające zdolności manualne.
Zajęcia będą dotyczyły historycznych urodzin, czyli jak dawno temu je świętowano.
Dzień drugi dzieci spędzą przygotowując muzealne urodziny z okazji setnej rocznicy muzealnictwa we Wschowie.
Natomiast w dzień trzeci zapraszamy do czasów PRL, czyli jak obchodzono urodziny w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W tym dniu uczestnicy zostaną oprowadzeni po wystawie czasowej pod tytułem „Życie towarzyskie w PRL”, w siedzibie muzeum przy pl. Zamkowym 2.
Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w recepcji muzeum przy Placu Farnym 3, bądź pod numerem telefonu 65 540 16 40
Zajęcia będą się odbywać od 9 do 11 sierpnia w godzinach 10:00 – 13:00.
Więcej informacji pod numerem telefonu 65 540 16 40 wew. 20. oraz na plakatach.
Serdecznie zapraszamy.