„W sobotę, 15 kwietnia odbył się I Lubusko-Wielkopolski Rajd Historyczny pojazdów klasycznych i zabytkowych, którego organizatorem było Muzeum Ziemi Wschowskiej we współpracy z Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, a także Osieckie SPOTkania Miłośników FIATA 126p, Retro Rynek  oraz partnerzy: Organizacja Turystyczna Leszno-Region, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz Gmina Wschowa.
Na płycie wschowskiego rynku można było obejrzeć wiele zabytkowych pojazdów oraz skorzystać z punktu gastronomicznego prowadzonego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych we Wschowie. 60 załóg  uczestniczących w wydarzeniu miało do pokonania trasę prowadzącą ze wschowskiego rynku do Muzeum w Osiecznej. Droga przejazdu wiodła przez Włoszakowice, Święciechowę i Leszno, a na uczestników czekało wiele zadań zręcznościowych. Pierwszą ze sprawności należało się wykazać na dziedzińcu Muzeum Ziemi Wschowskiej, gdzie bractwo rycerskie Roty Zaciężnej Roty Świętego Judy Tadeusza przygotowało zadanie polegające na strzelaniu do tarczy z historycznego łuku. Za trafienie do celu, zawodnicy otrzymywali po tymfie, dzięki któremu mogli opłacić myto na granicy lubusko-wielkopolskiej, gdzie czekało na nich  kolejne zadanie.

Na granicy województw celne oko uczestników po raz kolejny zostało poddane próbie. Tym razem ich zadanie polegało na trafieniu do metalowej misy za pomocą pluszowego skrzata. Metą rajdu było Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej, przy którym zebrali się wszyscy uczestnicy wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z I Lubusko-Wielkopolskiego Rajdu Historycznego.”