Szanowni Państwo,
w Muzeum Ziemi Wschowskiej rozpoczęliśmy prace nad „Wschowskim słownikiem biograficznym”. Publikacja powstaje z inicjatywy muzeum, ale przy pełnym wsparciu członków Rady Muzeum. Słownik ma na celu przedstawienie biogramów znanych i zasłużonych mieszkańców Wschowy i ziemi wschowskiej, w tym: księży, pastorów, lekarzy, nauczycieli, ludzi kultury, nauki i sztuki. W słowniku znajdą się noty biograficzne osób już nieżyjących, które w sposób szczególny zapisały się w historii miasta i regionu. Mamy nadzieję, że publikacja ta stanie się źródłem wiedzy o najznamienitszych  mieszkańcach, stając się równocześnie wartościowym przewodnikiem po społeczności Wschowy.

Nad notami będą pracować m.in. pracownicy muzeum, członkowie rady muzealnej oraz wszyscy chętni, którzy zgłoszą własne propozycje postaci godnych upamiętnienia. Nazwiska osób, które powinny znaleźć się we „Wschowskim słowniku biograficznym”, zaproponować może każdy*. Propozycje prosimy kierować na adres: inwentarz@muzeum.wschowa.pl lub pod numerem 65 540 16 40 wew. 22.
Na wszelkie propozycje czekamy do końca kwietnia 2023 roku!

* Ostateczną decyzję w sprawie danej osoby podejmować będzie zespół redakcyjny.