Serdecznie zapraszamy wszystkich właścicieli pojazdów klasycznych oraz zabytkowych do wspólnej zabawy! Już 15 kwietnia (sobota) wystartuje I Lubusko-Wielkopolski Rajd Historyczny! Zgłoszone załogi wystartują z Wschowskiego Rynku na specjalnie przygotowaną trasę turystyczną , aby na ten jeden dzień cofnąć się w czasie i zmierzyć się z wieloma zadaniami. Metą wydarzenia będzie Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej. Ilość pojazdów mogących wziąć udział we wspólnej zabawie jest ograniczona!

Zasady uczestnictwa:

1. Gdzie i kiedy?

Pierwszy Lubusko-Wielkopolski Rajd Historyczny Pojazdów Klasycznych i Zabytkowych odbędzie się w sobotę 15.04.2023 r. Zarejestrowane pojazdy będą wypuszczane na trasę z Wschowskiego Rynku w odstępach czasowych od godziny 8:30 do godziny 13:00. Metą rajdu będzie Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej (imprezą towarzyszącą na mecie będzie Rozpoczęcie Sezonu 2023).

2. Czy mój pojazd spełnia kryteria?

Pojazdy dopuszczone do udziału w rajdzie  nie mogą być wyprodukowane później niż po roku 1995. Organizator przyjmuje ustępstwa od tego zapisu tylko jeśli pojazd jest wersją limitowaną produkowaną w bardzo małym nakładzie bądź ma bardzo bogatą udokumentowaną historię i został wyprodukowany najpóźniej w roku milenijnym tj. dwutysięcznym – w tym przypadku prosimy o kontakt z organizatorem. Pojazdy biorące udział w rajdzie muszą posiadać ważny przegląd oraz ubezpieczenie OC.

3. Kto może wziąć udział?

Każdy!  Pakiety startowe będą przydzielane dla każdego zarejestrowanego pojazdu, a na trasie nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych uczestników. Pamiętajcie jednak aby liczba członków załogi zgadzała się z wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu!

4. Jak się zapisać?

Wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres: mjankowski.poczta@wp.pl – podając w tytule „Zgłaszam się!„. Odpowiemy na każdą wiadomość przesyłając formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem oraz zasadami uczestnictwa.

5. Co dostaniemy w zamian?

Możliwość uczestniczenia w niecodziennym wydarzeniu oraz pakiet startowy w skład którego wchodzą: naklejki z numerami startowymi, okazjonalna wlepka, kubek + gratisy od sponsorów 🙂

6. Czy udział w rajdzie jest płatny?

Tak! Zgłoszenie załogi to koszt 50zł – cała ta kwota zostanie przekazana na przygotowanie pakietów startowych. Atrakcje na starcie, mecie oraz podczas przebiegu rajdu zostaną sfinalizowane przez sponsorów – organizatorów oraz partonów rajdu.

7. Do kiedy można się zapisać?

Jak najszybciej! Liczba miejsc w rajdzie z powodów organizacyjnych została ograniczona! Może być tak, że już w pierwszym dniu rejestracji osiągniemy limit zgłoszeń – będziemy Was o tym informować na bieżąco.

8. Zamknięto listę uczestników, co robić?

Nie martw się! Może uda się podczas kolejnych edycji! Teraz już tylko możemy zaprosić Cię na metę rajdu do Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej gdzie o godzinie 13:00 posiadacze pojazdów z epoki PRL-u oraz Youngtimerów rozpoczną wspólnie sezon 2023!

Organizatorzy:
Osieckie SPOTkania Miłośników FIATA 126p