Dni Wschowy oraz Święto Województwa Lubuskiego są coraz bliżej i z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji.
W sobotę 10 czerwca obie siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej będą otwarte i będzie obowiązywał wstęp wolny.
Siedziba przy Placu Zamkowym 2 będzie czynna w godzinach 13.00-17.00,
a ta znajdująca się przy Placu Farnym 3 w godzinach 12.00-17.00.
Wszystkie muzealne wydarzenia będą odbywały się w siedzibie przy Placu Farnym 3.
Obchody Dni Wschowy rozpoczniemy o godzinie 12.00  teatrzykiem kukiełkowym o Legendach Wschowy i okolic, w trakcie którego najmłodsi goście muzeum będą mogli w przystępny sposób poznać historię oraz legendy. Po zakończeniu pokazu każdy z uczestników będzie miał do wykonania zadanie plastyczne związane z prezentowanymi legendami.
Od godziny 13.00 do 14.00 oraz od 15.00 do 16.00 na dziedzińcu muzeum będzie działał punkt menniczy z możliwością dokonania zakupu wybitej przez naszego pracownika monety. 🪙
O 15.00 rozpocznie się zwiedzanie miasta z przewodnikiem, który opowie o najważniejszych zabytkach znajdujących się w mieście, ciekawostkach z nimi związanymi oraz odpowie na Państwa pytania.