Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą twórczości pana Ryszarda Murka, twórcy ludowego.

Pan Ryszard Murka urodził się w Lesznie. Od 2000 roku mieszka w Długich Nowych. Aktywnie uczestniczy w sekcji Leszczyńskich Plastyków. Interesuje się zarówno malarstwem, rzeźbą, ceramiką, medalierstwem i poezją. Trudnej sztuki medalierskiej uczył się dwa lata u artysty, znanego medaliera Zbigniewa Łukowiaka.
Ryszard Murka swoje prace prezentował na licznych wystawach zbiorowych i konkursach, a także na międzynarodowej wystawie w Grosshabersdorf (Niemcy). W 2005 i 2007 roku na Ogólnopolskim Konkursie NA DRZEWORYT I RZEŹBĘ O TEMATYCE MUZYCZNEJ w kategorii rzeźby otrzymał odpowiednio I i III nagrodę. W 2006 i 2007 roku otrzymał I-sze nagrody w kategorii plastyki w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno – Fotograficznym Pejzaż Wielkopolski EKO. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, także w Muzeum Okręgowym w Lesznie.Wystawa w Muzeum Ziemi Wschowskiej to prezentacja obrazów, rzeźb, płaskorzeźb o tematyce sakralnej i świeckiej z rożnych okresów działalności artysty. Prace ukazują zarówno świat natury – łąki, pola jak i kultury i związanej z nią działalności człowieka – muzykę, wierzenia, procesy industrialne.

Wystawę będzie można obejrzeć we wschowskim muzeum przy Pl. Zamkowym 2, w terminie od 13 kwietnia do 11 maja br.
We wtorek, 29 kwietnia 2014 r. o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z autorem prac. Miejsce spotkania: Muzeum Ziemi Wschowskiej, Pl. Zamkowy 2.