Grupka dzieci przybyłych na ostatnie „Niedzielne zabawy w Muzeum” miała możliwość zdobycia wiedzy na temat przysłów: jak powstają, co wyrażają, jakie rymy w sobie zawierają itp.

Dzieci  dowiedziały się także, że przysłowia można przedstawiać nie tylko literacko, ale również za pomocą sztuk plastycznych np. na obrazach lub makatkach. No i – oczywiście – w postaci rysunków. Właśnie te ostatnie wykonały dzieci w praktycznej części „Niedzielnych zabaw”, tworząc ilustracje do wybranych przez siebie przysłów. Pokazują to załączone zdjęcia.
Jednocześnie pragniemy zaprosić wszystkie chętne dzieci na kolejne „Niedzielne zabawy w Muzeum”, podczas których będą miały okazję wykonać kwiatki dla swych mam z okazji ich święta.
Warto przyjść na te zajęcia w niedzielę 25.05.2014 r., tradycyjnie na godzinę 14.00 – Plac Farny 3.