Już tylko kilka dni dzieli nas od Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wśród wystawców będzie też Muzeum Ziemi Wschowskiej. Będziemy prezentować naszą muzealną ofertę, sprzedawać wydawnictwa, wschowskie pamiątki, ale też świąteczną ceramikę bolesławiecką. Przez wszystkie dni w czasie Jarmarku zapraszamy do zwiedzania Muzeum, wystawy w kamieniczkach mieszczańskich będą otwarte również w sobotę.

W tym roku Muzeum Ziemi Wschowskiej wspiera dobroczynną akcję pn.: „Rodacy Bohaterom”. Jest to zbiórka długoterminowych produktów żywnościowych i wykonanych odręcznie życzeń świątecznych i listów z Polski dla kombatantów mieszkających na Kresach Wschodnich. Akcja potrwa do 18 grudnia, dary zbieramy też podczas Jarmarku.

Zachęcamy, aby niedzielną wizytę na Jarmarku Bożonarodzeniowym połączyć z uczestnictwem w Niedzielnych Mikołajkowych Zabawach i odwiedzić Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym 3. Zapraszamy na godz. 14.00, przygotowane warsztaty wprowadzą Uczestników w przedświąteczny nastrój tak aby mogli o 15.00 powitać przybywającego na wschowski Rynek Świętego Mikołaja.