Druga odsłona projektu edukacyjnego, skierowanego do młodzieży, pn. Kuźnia Przeszłości, miała miejsce w miniony czwartek, 24 kwietnia 2014 r.Tradycyjnie spotkaliśmy się o godz. 16.00 pod nową siedzibą Muzeum Ziemi Wschowskiej, by wspólnie odkrywać tajemnice wschowskich zabytków.
Zabytkiem, któremu poświęciliśmy uwagę podczas minionego spotkania był zespół klasztorny Ojców Franciszkanów we Wschowie.

Oprócz niezwykłej i burzliwej historii samego klasztoru zatrzymaliśmy się na dłużej przy najważniejszych obiektach, takich jak ołtarze, freski oraz nagrobki donatorów znajdujące się w kościele św. Józefa Oblubieńca, cudownym krucyfiksie w kaplicy Krzyża Świętego, drodze krzyżowej, umieszczonej w klasztornych krużgankach oraz odpustowej figurze św Józefa znajdującej się na klasztornym dziedzińcu.

Dodatkową atrakcją była możliwość wejścia do krypty grobowej, znajdującej się pod kaplicą Krzyża Świętego, która mieści w sobie pochówki zakonników oraz donatorów klasztoru i kościoła.

Najbliższa odsłona Kuźni przeszłości już za niespełna miesiąc!

Spotykamy się tradycyjnie o godz. 16.00 pod nową siedzibą muzeum (pl. Farny 3):
15.05.2014 – poznajemy tajemnice kościoła św. Jerzego w Przyczynie Górnej,
05.06.2014 – zgłębiamy wiedzę na temat wschowskich wodociągów i zwiedzamy wieżę ciśnień w Parku Wolsztyńskim we Wschowie.

Zapraszamy wszystkich miłośników wschowskich zabytków i młodych odkrywców!

Udział w projekcie jest bezpłatny.