24 kwietnia Muzeum Ziemi Wschowskiej gościło zacne grono księży profesorów i wykładowców, uczestników zorganizowanego w Obrze 50. Ogólnopolskiego Spotkania Historyków Kościoła. Tematem sympozjum był dorobek historiograficzny kościelnych ośrodków badawczych w Polsce w okresie minionego półwiecza.

Podczas kilkugodzinnej wizyty we Wschowie księża zwiedzili stare miasto, m.in. kościół farny i staromiejski kościół ewangelicki, nową siedzibę muzeum, kościół klasztorny p.w. św. Józefa Oblubieńca i Lapidarium Rzeźby Nagrobnej. Przewodnikami objaśniającymi dzieje miasta, jego najważniejszych zabytków, a także kolekcji eksponowanych w dawnej rezydencji jezuickiej, byli pracownicy muzeum. Podczas wizyty w klasztorze oo. franciszkanów gości powitał gwardian O. Natalis Walkowiak OFM.