Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że 6 i 8 grudnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbędą się  wydarzenia związane z przypadającą w tym roku 680. rocznicą zdobycia przez króla Kazimierza Wielkiego Wschowy.

6 grudnia br. o godzinie 16.30 najmłodszych zapraszamy na „Mikołajki z Kazimierzem Wielkim”, które przybliżą najmłodszym historię świętego Mikołaja oraz pokażą jak jego wizerunek zmieniał się na przestrzeni wieków.  Nie zabraknie również rycerskich akcentów w klimacie Kazimierza Wielkiego, dzięki współpracy z Bractwem Rycerskim Świętego Judy Tadeusza. Na wydarzenia  obowiązują wcześniejsze zapisy, a mali uczestnicy muszą być pod opieką dorosłego opiekuna. Zapisu dziecka można dokonać pod numerem tel. :  65 540 16 40 (wew. 23). Ilość miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

Natomiast 8 grudnia br. zapraszamy na wykład otwarty pt. „Co wiemy o zdobyciu ziemi wschowskiej przez Kazimierza Wielkiego w 1343 r.?”, który wygłosi dr Marcin A. Klemenski, pracownik Działu Zbiorów Specjalnych Biblioteki Naukowej PAU i PAN w Krakowie. Wykład odbędzie się o godzinie 16.00 na Sali Królewskiej i będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube Muzeum Ziemi Wschowskiej.

Podczas obu wydarzeń wszyscy uczestnicy będą mieli okazję nabyć okolicznościową pocztówkę przygotowaną z okazji 680. rocznicy zdobycia Wschowy przez króla Kazimierza III Wielkiego.

Obydwa wydarzenia odbędą się w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!