Trzask winylowej płyty, szum radia i czarno białe ekrany telewizorów ożywiły wnętrze Muzeum Ziemi Wschowskiej za sprawą wernisażu wystawy „Polska Elektronika w XX wieku”, który odbył się w ostatni piątek. Wyeksponowany sprzęt, wywołał wśród gości fale retrospekcji i wiele uśmiechu na twarzach. Wszystko dzięki niecodziennej kolekcji Jakuba Juskowiaka, która prezentuję się imponująco. Licealista z Leszna Ciągle powiększa swoje zbiory, a do tego potrafi o nie dbać i nawet ten stary sprzęt naprawiać. Dzięki jego pasji i umiejętnościom radia, magnetofony, telewizory ciągle „żyją”, działają i można je podziwiać w naszym muzeum na wystawie, którą otworzył jej kurator Mateusz Szałata. Po kilku słowach wprowadzenia w specyfikę epoki, Jakub zaprezentował jak działa jego sprzęt i chętnie o swej pasji opowiedział. Na ekranach pojawiły się klasyki polskiego kina, a z winylowych płyt grała muzyka. Całości dopełnił kolorofon, który wprowadził klimat domówki rodem z PRL. Do tego błyszczące potencjometry i drewniane obudowy, duże gałki do zmiany programów i telewizory, które muszą się trochę rozgrzać zanim wyświetlą obraz. Wszystko to i wiele innych składa się na naprawdę ciepły domowy klimat i moc wspomnień, które wypływają z tej wystawy. Dlatego aby oddać się czarowi tych wspomnień serdecznie zapraszamy na Plac Zamkowy 2. Wystawa czynna jest dla Państwa do 1 marca. Zapraszamy.