Zapraszamy na kolejny wykład otwarty w Muzeum Ziemi Wschowskiej. Podczas prelekcji pt. „Dzieje poczty od czasów najdawniejszych oraz poczty wschowskiej na przestrzeni dziejów” przybliżona zostanie historia poczty i wszelkich usług pocztowych, tak na świecie jak i w Polsce. Uczestnicy spotkania poznają ponadto dzieje poczty we Wschowie. Temat niezwykle interesujący, choć jednocześnie nadal mało zbadany, jeśli chodzi o nasze miasto.      W trakcie przygotowań do obecnie trwającej wystawy czasowej, natrafiliśmy na ślady działalności pocztowej z okresu I Rzeczpospolitej. Nic więc dziwnego, że pojawiły się nowe pytania, na które szukamy odpowiedzi. Pozyskaliśmy również informacje i pamiątki rodzinne, które rzucają jaśniejsze światło na to co działo się z placówką wschowskiej poczty zaraz po opuszczeniu jej przez administracje niemiecką w 1945 roku. Wykład został przygotowany w ramach prezentowanej obecnie wystawy: „Poczta polska w regionie wschowsko – leszczyńskim”, do której zwiedzenia ochoczo zapraszamy. Ekspozycja będzie czekać na Państwa, do 10 maja 2024 roku w siedzibie MZW przy Placu Zamkowym 2.