Szanowni Państwo,
w niedzielę, 28 kwietnia o godz. 16.00, w przededniu 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera, w kościele pw. św. Jerzego w Przyczynie Górnej odbędzie się koncert chóralny zespołu Cantus. To właśnie w tej świątyni przez ponad 20 lat pełnił posługę jako pastor Melchior Teschner, urodzony we Wschowie kompozytor i kaznodzieja. Koncert zostanie poprzedzony wspólną modlitwą ekumeniczną.

Muzeum Ziemi Wschowskiej wraz z Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Królowej serdecznie zapraszają do udziału w koncercie, podczas którego wysłuchamy m.in. utworów skomponowanych przez tego wschowskiego kompozytora. Koncert zostanie ponadto wzbogacony o prelekcję pani Soni Rzepki, doktorantki Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, znawczyni i badaczki życiorysu Teschnera.

Koncert odbędzie się z okazji przypadającej w tym roku 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera. W związku z tym Rada Miasta i Gminy Wschowa, na prośbę Muzeum Ziemi Wschowskiej, jednogłośnie podjęła uchwałę o ustanowieniu roku 2024 Rokiem Melchiora Teschnera.

Na koncert oraz prelekcję wstęp nieodpłatny.