Za nami intensywny weekend, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Mimo, że mamy dopiero maj, w miniony piątek Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprezentowało już trzecią w tym roku wystawę czasową. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania nowej ekspozycji: „Epoka napoleońska” ze zbiorów Franciszka Łuckiewicza. Można ją oglądać do połowy czerwca. Wernisaż został poprzedzony wykładem okolicznościowym Huberta A. Nowaka pt. ,,Ziemia wschowska w epoce napoleońskiej”.

Otwarcie wystawy miało miejsce w przededniu tegorocznej edycji Nocy Muzeów. W sobotę 18 maja br. obie siedziby Muzeum Ziemi Wschowskiej były czynne dla zwiedzających w godzinach 13.00 – 21.00. Pierwszym z wydarzeń towarzyszących był wykład otwarty: ,,Yōkai. Bestiariusz japoński”, po którym odbyło się oprowadzanie po wystawach stałych. O godzinie 18.00 wygłoszony został kolejny wykład poświęcony: 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera. Ostatnim z sobotnich wydarzeń był spacer z przewodnikami po Lapidarium Rzeźby Nagrobnej we Wschowie, śladami krewnych i przyjaciół wschowskiego kompozytora, zakończony o 21.00. Dziękujemy za obecność naszym wolontariuszkom.

Trzeciego dnia, w niedzielę 19 maja br. odbył się natomiast koncert organowy w kościele pw. Narodzenia NMP w Tylewicach, wraz z towarzyszącą mu prelekcją, wygłoszoną przez pracownika Muzeum. Wydarzenie to zostało przygotowane we współpracy ze Stowarzyszeniem ,,Przy szkole” w Łysinach w związku z zakończeniem renowacji organów oraz trwającym obecnie Rokiem Melchiora Teschnera.