12 lipca w siedzibie przy placu Zamkowym 2 odbył się wernisaż wystawy czasowej: „Wschowa na dawnych kartach pocztowych i rysunkach architektonicznych”.

Pomimo wysokich temperatur, z którymi wszyscy się zmagamy od pewnego czasu, frekwencja podczas otwarcia nowej wystawy była równie wysoka. Świadczy to o sporym zainteresowaniu dawną Wschową oraz jej historią. Wystawę czasową, jak również odmienioną wystawę stałą zwiedziło ponad pięćdziesiąt osób.

Ekspozycja została przygotowana w całości ze zbiorów MZW, składają się na nią archiwalne pocztówki oraz projekty architektoniczne ukazujące zabudowę dawnej Wschowy. Znaczna część udostępnionych zabytków została zaprezentowana po raz pierwszy. Wernisaż wystawy czasowej był również okazją do zwiedzenia nowej wystawy stałej: ,,Salon mieszczański we Wschowie” oraz powiększonej galerii prac Eugeniusz Geta Stankiewicza. Przearanżowaniu poddana została także wystawa: ,,Sztuka funeralna”.

Zapraszamy do zwiedzania!