Muzeum Ziemi Wschowskiej i Archiwum Państwowe w Lesznie zapraszają w piątek, 6 czerwca 2014 r., począwszy od godziny 12.00, na: Dzień z Archiwum”.
Dzięki dobrej, wieloletniej współpracy obydwu instytucji wszyscy zainteresowani tą ofertą mieszkańcy Wschowy i okolic będą mieli okazję przyjrzeć się, w jaki sposób archiwum może wychodzić naprzeciw potrzebom obywateli. W programie tej inicjatywy organizatorzy przewidzieli m.in. przedstawienie historii, zasobów i działalności Archiwum Państwowego w Lesznie, wskazanie sposobów, jak spośród archiwalnej bazy danych można odnaleźć własnych przodków. Niezależnie od tego także tego dnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Historia mojej rodziny – moje korzenie” (o godz. 13.30.) oraz losowanie nagród dla uczestników Dnia z Archiwum (o godz.16.30). Ponadto przez cały czas – w godzinach 11.00 – 17.00 – czynny będzie punkt konsultacyjny „Archiwum rodzinne”, gdzie będzie można uzyskać informacje dotyczące np. poszukiwań przodków, czy odnajdywania dokumentacji osobowej i płacowej po zlikwidowanym zakładzie pracy. Wszystko to odbywać się będzie w gmachu Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Placu Farnym 3. W drugim obiekcie MZW – w kamieniczce przy Placu Zamkowym 2 – o godz. 17.00 nastąpi otwarcie wystawy pt.: „Wybory 1989 w zasobie Archiwum Państwowego w Lesznie”.