Tegoroczne Lato w Muzeum jest już tylko wspomnieniem zatrzymanym w pięknych fotografiach. Mamy nadzieję, że również w myślach młodych ludzi, jako cenne doświadczenie i dobra zabawa.

Dziś archeolog MZW Bartosz Tietz podzielił się tajemną wiedzą, jak ze znalezionych skorupek powstaje zrekonstruowane naczynie. Na archeologicznej wystawie wiele eksponatów obudziło zainteresowanie i pytania do muzealnika. Zainspirowani pradawnymi formami i zdobieniami uczestnicy wzięli udział w warsztatach ceramiki, które poprowadziła Alina Kowalska z pracowni Niebieski Fartuch. Sami zobaczcie w fotorelacji piękne naczynia, które pojechały do wypalenia!

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym i zaangażowanym w zajęcia! Dziś były z nami wolontariuszki MZW – Ania i Martyna.

Tegoroczne działania odbyły się w ramach projektu „Małe muzeum pełne skarbów – kreatywne warsztaty i przewodnik po Muzeum Ziemi Wschowskiej”, w programie Patriotyzm Jutra prowadzonym przez Muzeum Historii Polski. Wkład własny zapewnił Bank Spółdzielczy we Wschowie. Patronat objął Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego.

Zdjęcie użytkownika Muzeum Ziemi Wschowskiej.