W dniach 23 – 25 lutego odbyły się w Muzeum Ziemi Wschowskiej warsztaty dla dzieci. Tematyka określona została tytułem „Dawno, dawno temu…”.

Dzieci integrowały się poznając legendy Wschowy i okolic: o wiatrakach, jeleniach będących posłańcami złych wieści, rozbójniku Czarnym Fryderyku, ale też o topoli Napoleona spod Osowej Sieni i lipie pastora Herbergera. Szczególnie dwie opowieści poszły na warsztat, posłużyły bowiem jako scenariusz dla teatru cieni, który dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły zaproszonym przez siebie na zakończenie muzealnych działań dorosłym.

Było kolorowo, wesoło, intensywnie, aktywnie i kreatywnie, a na finał również słodko, dzięki Sponsorowi Ferii Cukierni Jolanta Kasperska.