Szanowni Państwo,

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Polska elektronika w XX wieku”. Wernisaż odbędzie się w  piątek, 19 stycznia br. o godzinie 18.00 w siedzibie MZW przy Placu Zamkowym 2.

Na wystawie prezentowane będą urządzenia elektroniczne z kolekcji Jakuba Juskowiaka, 16-letniego licealisty z Leszna, który od 6. roku życia pasjonuje się zabytkową elektroniką produkcji polskiej. W jego kolekcji znajdują się: radia, telewizory lampowe, gramofony i wiele innych urządzeń. Do tej pory udało mu się zgromadzić około 100 zabytków, a do najstarszych z nich należą eksponaty pochodzące z końca lat 30-tych XX wieku.

Pasją autora wystawy, poza kolekcjonerstwem, jest również naprawa uszkodzonych odbiorników. Pierwszy z nich udało mu się przywrócić do życia w wieku 10 lat. Dzięki temu na ekspozycji pokazane zostaną urządzenia dobrze zachowane i odrestaurowane, które będzie można również uruchomić i usłyszeć. Wystawę polecamy w szczególności tym z Państwa, którzy chcą posłuchać szumu winylowych płyt i trzasku dawnych głośników odbiorników radiowych.

Serdecznie zapraszamy!