Dzisiaj 8 lutego, odwiedziła nas 50-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunkami, ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych.
Podczas gdy pierwsza grupa naszych małych gości, zwiedzała ekspozycję stałą w siedzibie przy pl. Farnym 3, druga wysłuchała Lekcji Muzealnej: ,,Tajemnice Mumii”. Dzieci podczas dwóch godzin spędzonych w Muzeum Ziemi Wschowskiej, poznały w trakcie oprowadzania historię Wschowy i regionu.
Natomiast za sprawą prezentacji multimedialnej oraz artefaktów pochodzących z Egiptu, także starożytnego, odbyły podróż w czasie w bardzo zamierzchłe czasy, odwiedzając kraj faraonów. Mali egiptolodzy dowiedzieli się ponadto, który z mieszkańców dawnej Wschowy, był odpowiedzialny za przeprowadzenie sekcji egipskiej mumii w 1658 r. i gdzie egipskie mumie można było odnaleźć w naszym mieście.