W niedzielę 20 marca odbyły się drugie z tegorocznego cyklu Niedzielne Mieszczańskie Zabawy w Muzeum. Nieskrywaną radość uczestników wywołali wyjątkowo sympatyczni goście i warsztaty, w czasie których dzieci tworzyły obrazki wykorzystując wełnę czesankową.
Działania praktyczne i zabawy z alpakami zostały poprzedzone prezentacją dotyczącą wschowskich sukienników, pokazem wizerunków tłoków pieczętnych należących do cechów rzemieślniczych związanych z sukiennictwem, a także plomby do wschowskiego płótna, która miała zaświadczać o jakości i wartości tutejszych wyrobów. Dzieci z zainteresowaniem śledziły drogę, jaką przebyć musi owcze runo, aby stać się suknem.
Składamy podziękowania Alpakoterapii Karoliny Grys, a także Pani dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie Ilonie Ratajczak za udostępnienie windy. Była to jedyna droga, którą alpaki mogły dostać się na nasze edukacyjne poddasze.
Niedzielne Mieszczańskie Zabawy w Muzeum są dofinansowane przez Pełnomocnika Burmistrza Wschowy do Spraw Profilaktyki i Młodzieży, co tym razem pozwoliło nam zakupić, między innymi, wełnę czesankową.